Biblioteka PWr oraz Rada Doktorantów PWr mają przyjemność zaprosić na bezpłatne szkolenie dedykowane doktorantom
i pracownikom Mendeley: zapanuj nad swoją literaturą, które odbędzie się 6 grudnia 2018 r., w budynku Centrum Wiedzy
i Informacji Naukowo-Technicznej (D-21), pl. Grunwaldzki 11, wejście A, sala 007 (parter), w godz. 11.00 – 12.30.

Szkolenie przeprowadzi w języku polskim przedstawiciel firmy Elsevier Witold Zieliński.

W programie:

• Mendeley – funkcjonalności krok po kroku
  • Jak rozpocząć pracę z Mendeley Desktop
  • Różne metody uzupełniania zasobu gromadzonych dokumentów oraz ich porządkowanie
  • Wstawianie i formatowanie przypisów oraz bibliografii załącznikowej
  • Funkcje społecznościowe

Organizatorzy zapraszają na przerwę kawową w trakcie szkolenia.

REJESTRACJA

Mendeley jest darmowym, wszechstronnym narzędziem dla naukowców i studentów do zarządzania literaturą oraz do współpracy online. Pozwala ono utworzyć osobistą bibliotekę prac naukowych, korzystać z niej z dowolnego miejsca na świecie, także z urządzeń mobilnych, udostępniać opatrzone własnymi komentarzami artykuły innym badaczom oraz pozostawać na bieżąco z wynikami najnowszych badań. Daje możliwość szybkiego dodawanie przypisów w wybranym stylu oraz generowanie bibliografii załącznikowej.

Rozszerzona o dodatkowe funkcjonalności wersja instytucjonalna Mendeley Premium, którą zakupi i udostępni w przyszłym roku Biblioteka PWr, oferuje więcej możliwości interakcji z innymi naukowcami, tworzenia nieograniczonej liczby grup oraz korzystania ze zwiększonej powierzchni dyskowej w chmurze.

Kontakt: Dział Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych, Barbara Urbańczyk barbara.urbanczyk@pwr.edu.pl,
tel. 71 320-47-15

link: http://biblioteka.pwr.edu.pl/aktualnosci/szkolenie-mendeley–zapanuj-nad-swoja-literatura-190.html