Szkolenie SciVal – narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus (wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody)

Biblioteka PWr oraz Rada Doktorantów PWr mają przyjemność zaprosić na bezpłatne szkolenie dedykowane doktorantom i pracownikom: SciVal – narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które odbędzie się 27 listopada 2018 r., w budynku Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej (D-21), pl. Grunwaldzki 11, wejście A, sala 007 (parter), w godz. 11.00-13.00.

Szkolenie przeprowadzi w języku angielskim przedstawiciel firmy Elsevier p. Peter Porosz.

W programie:

• Rola wskaźników bibliometrycznych w zarządzaniu nauką
  • Scopus/Scival: profil Politechniki Wrocławskiej
  • SciVal: przegląd dorobku uczelni oraz grup badawczych
  • Benchmarking Politechniki Wrocławskiej na tle instytucji krajowych i światowych
  • SciVal: nawiązywanie współpracy naukowej i ocena potencjalnych partnerów
  • SciVal w kontekscie Ustawy 2.0
  • SciVal jako narzędzie do planowania ścieżki kariery zawodowej

Organizatorzy zapraszają na przerwę kawową w trakcie szkolenia. Dodatkowo wśród uczestników (doktorantów) rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

REJESTRACJA

SciVal – to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w światowej nauce.

Warunki dostępu: osobiste konto do serwisów Elsevier (Science Direct lub Scopus) lub konto założone bezpośrednio na serwerze SciVal, po wybraniu opcji „Register Now”. Dostęp do narzędzia: z komputerów PWr lub poprzez PROXY.

Kontakt: Dział Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych, Barbara Urbańczyk: barbara.urbanczyk@pwr.edu.pl, tel. 71 320 47 15.

Strona biblioteki: http://biblioteka.pwr.edu.pl/aktualnosci/szkolenie-scival-narzedzie-do-analizy-danych-zawartych-w-bazie-scopus-187.html