Konferencja „Cywilizacja informacyjna i jej oddziaływanie na transformację gospodarczą i społeczną” (Kopenhaga, 22-25 maja 2018 rok)

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji nt.: Cywilizacja informacyjna i jej oddziaływanie na transformację gospodarczą i społeczną”, organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński oraz Alborg University w Kopenhadze.
Konferencja odbędzie się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie oraz na Aalborg University w Kopenhadze w dniach 22-25 maja 2018 roku.
Konferencja ma na celu ukazanie współczesnych wyzwań cywilizacji informacyjnej.

Konferencja będzie przebiegać w następujących grupach problemowych:

E-gospodarka
– e-gospodarka i jej rozwój
– zarządzanie wiedzą w e-gospodarce
– ICT w e-gospodarce
– modelowanie procesów biznesowych
– przedsiębiorstwa sieciowe
E-usługi
– usługi cyfrowe i ich rozwój
– zastosowania e-usług w gospodarce
– innowacyjność e-usług
– modele rozwoju e-usług
– narzędzia służące modelowaniu e-usług
Społeczeństwo w e-gospodarce
– społeczna wiedza o e-usługach i ich dostępność
– problemy wykluczenia cyfrowego
– social media w e-gospodarce
– problemy przestępczości elektronicznej
Nowe technologie w sferze społecznej i edukacji
– e-health
– e-government
– e-learning
Kierunki rozwoju ery informacyjnej

Referaty w języku polskim lub angielskim będą recenzowane, a następnie opublikowane w formie opracowania monograficznego w serii Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego Ekonomiczne Problemy Usług (lista B – KBN 8 pkt.).
Czasopismo Ekonomiczne Problemy Usług indeksowane jest w bazach referencyjnych: BazEkon, Index Copernicus, BazHum, Google Scholar.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość prezentacji swojego wystąpienia w sesji plenarnej, panelowej lub posterowej.

Pełne informacje o konferencji można również znaleźć na witrynie konferencji pod adresem www.lacznosc.wzieu.pl.

us_aalborg_2018